Filtr DPF to przestrzenna struktura sit, gdzie podłużne kanały w powierzchni ścianek pochłaniają cząsteczki sadzy. Aby przywrócić pierwotny stan tego elementu w samochodach z silnikiem Diesla konieczne jest czyszczenie filtra DPF metodami, które pozwalają bezpiecznie usunąć wszelki osad. Korzystając z usług naszego warsztatu możesz powierzyć nam również tę kwestię dla usprawnienia codziennej jazdy.

Zalety profesjonalnego czyszczenia filtra DPF

Obecnie wszystkie jednostki wysokoprężne mają montowany DPF, czyli Diesel Particulate Filter. Jego obecność zmniejsza przepuszczalność sadzy do 15%, co jest wartością bezpieczną dla sprawnego funkcjonowania silnika. Niemniej jednak w sytuacji, gdy zapełnienie kanałów w ściankach filtra zbliża się do 50% lub przekroczyło już tę wartość, należy skorzystać z pomocy fachowców.

Z czyszczeniem filtra DPF wiążą się wymierne korzyści, gdy działania zakończą się sukcesem. Do korzyści tych można zaliczyć między innymi:

  • ponowną optymalizację procesu wypalania sadzy w trakcie pracy silnika,
  • prawidłową pracę silnika i osiąganie odpowiedniej temperatury roboczej,
  • prawidłowe spalanie oleju napędowego,
  • brak konieczności wymiany filtra na nowy, co byłoby opcją bardziej kosztowną.

Standardowa oferowana przez nas procedura to profesjonalny i staranny demontaż filtra, a następnie umieszczenie go w specjalistycznej maszynie do czyszczenia poprzez wypalanie cząsteczek stałych w temperaturze 700oC. Przywrócony do stanu pierwotnego filtr jest ponownie montowany, pojazd można odebrać z warsztatu.

Samoczynne czyszczenie filtra DPF do poziomu bezpiecznego jest znacznie utrudnione, gdy nie jeździsz autem z większą prędkością na długich dystansach, czyli w warunkach optymalnych do dopalania cząstek sadzy. Może zdarzyć się tak, że cząstki stałe nigdy nie zostaną dopalone za sprawą samej pracy silnika i w takich właśnie okolicznościach pojawia się sygnał z jednostki sterującej w postaci świecenia lampki kontrolnej na desce rozdzielczej. Jest to czytelny sygnał, że filtr powinien zostać poddany funkcji czyszczenia.

Dlaczego czyszczenie filtra cząstek stałych to alternatywa godna uwagi?

Całkowite usunięcie filtra DPF niesie ze sobą między innymi skutki szkodliwe dla środowiska, czyli zwiększenie emisji spalin zanieczyszczonych sadzą do atmosfery, dlatego bardziej proekologicznym rozwiązaniem jest proces regularnego czyszczenia filtra cząstek stałych w profesjonalnym serwisie.

Bezpieczna eksploatacja silnika wysokoprężnego wpływa na ogólną jakość podróżowania, zarówno w ruchu miejskim, jak i poza miastem, dlatego sprawność wszystkich układów i podzespołów auta ma istotne znaczenie.

Wypalanie DPF i jego regeneracja, czyli fachowe czyszczenie filtra DPF w Warszawie

W ramach naszych usług oferujemy fachowe wypalanie DPF z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Podejmując się czyszczenia filtra DPF w naszym warsztacie w Warszawie z wybranego auta, zapewniamy również pełną diagnostykę silnika po zakończeniu naprawy. Tylko wtedy można mieć pewność, że wszystkie działania zostały przeprowadzone prawidłowo.

TOP