Napełnianie klimatyzacji samochodowej – przedłuż życie auto klimy

Historia wykonanych przez nas napraw pokazuje, że brak czynnika chłodzącego potrafi być wręcz zabójczy dla klimatyzacji. W Autkowawa należycie doceniamy wagę problemu, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu w napełnianiu klimatyzacji samochodowej doszliśmy do perfekcji. Możesz liczyć na nasze wsparcie niezależnie od typu pojazdu i skali problemu.

Waga napełniania klimatyzacji samochodowej

Działanie czynnika chłodzącego można porównać do ludzkiego krwiobiegu. Krążąc po całym układzie klimatyzacji czynnik gwarantuje mu dobre warunki pracy. Odpowiedni poziom czynnika jest niezbędny dla poszczególnych elementów układu. Absorbuje obecną w układzie wilgoć, a dzięki zawartości oleju czynnik pełni funkcję smarującą i konserwującą sprężarkę – warunkiem jest jednak regularne używanie klimatyzacji również zimą.

Podczas normalnej eksploatacji ilość czynnika chłodniczego zmniejsza się regularnie. Rocznie ubywa ok. 10-15% czynnika. Ten średni ubytek powoduje obniżenie wydajności klimatyzacji nawet o 75% oraz uszkodzenia. Po 4-5 latach nieserwisowana klimatyzacja przestaje być wydajna w sposób odczuwalny dla kierowcy i pasażerów (brak chłodzenia wnętrza pojazdu).

Nabijanie klimatyzacji w samochodach

Napełnianie klimatyzacji dla kierowców z Mokotowa i Ursynowa

W naszym warsztacie klimatyzacja od lat pozostaje jednym z obszarów specjalizacji. Do wszystkich napraw podchodzimy drobiazgowo i jeśli coś wzbudza nasze podejrzenia konsultujemy to od razu z klientem.

W zależności od przypadku usługa napełniania (zwana też potocznie nabijaniem klimatyzacji samochodowej) obejmuje:

  • opróżnianie układu,
  • oczyszczanie czynnika i całej instalacji z wilgoci,
  • wymianę oleju w sprężarce,
  • sprawdzanie szczelności Hydrogenem,
  • napełnianie czynnikiem R-134a (oraz nowym czynnikiem R-1234yf),
  • sprawdzenie poziomu ciśnień.

Zapraszamy klientów z Warszawy (szczególnie z dzielnic Ursynów i Mokotów). Usługa nabijania klimatyzacji samochodowej ma tę zaletę, że wykonywana regularnie nie jest kosztowna. Jeśli więc obserwujesz wyraźny spadek chłodzenia wnętrza pojazdu, polecamy wizytę w Autkowawa i sprawdzenie poziomu czynnika chłodzącego.

W przypadku klimatyzacji gwarantujemy kompleksową obsługę. Jeśli w Twoim przypadku zamiast nabijania klimatyzacji samochodowej niezbędna okaże się naprawa wybranego elementu, na miejscu wykonamy niezbędny serwis.

TOP