Skuteczne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Jeśli po uruchomieniu klimatyzacji odczuwasz nieświeży zapach, a podczas jazdy zaczynasz kichać lub łzawią Ci oczy, to znak, że w Twojej instalacji rozwinęły się niebezpieczne drobnoustroje i czas na wykonanie odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. W Autkowawa wystarczy jedno popołudnie, aby wyczyścić całą instalację!

Zalety czyszczenia klimatyzacji samochodowej w Autkowawa

W wilgotnym środowisku klimatyzacji samochodowej szybko dochodzi do powstania wręcz chorobotwórczych drobnoustrojów, szczególnie groźnych dla alergików. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i skorzystaj z naszych profesjonalnych metod odgrzybiania klimatyzacji samochodowej.

W naszym warsztacie:

 • dokładnie sprawdzamy rozmiar zanieczyszczeń,
 • stosujemy wysokiej jakości preparaty,
 • wykorzystujemy bezpieczny sprzęt.

Warto mieć świadomość, że do układu klimatyzacji trafiają różne zanieczyszczenie, które są też częstą przyczyną jej awarii. W przypadku wyjątkowo zaniedbanej klimatyzacji niemożliwe staje się zastosowanie takich metod dezynfekcji jak ozonowanie lub ultradźwięki. Gdy konieczna jest np. wymiana parownika, wówczas polecamy nasz serwis klimatyzacji samochodowej.

Co zyskujesz przez czyszczenie klimatyzacji samochodowej:

 • wyeliminujesz grzyby, pleśń, bakterie i inne mikroorganizmy z tapicerki i nawiewów,
 • przywrócisz świeży zapach w Twoim aucie (zlikwidujesz również zapach papierosów),
 • odświeżysz wnętrze całego samochodu,
 • zwiększysz sprawność działania klimatyzacji.
Odgrzybianie klimatyzacji w samochodach

Jak wygląda odgrzybianie klimatyzacji samochodowej?

Odgrzybianie jest w naszym warsztacie elementem całościowej dezynfekcji i czyszczenia klimatyzacji samochodowej oraz pojazdu. W zależności od stopnia zanieczyszczenia klienci mają do wyboru metodę ozonowania lub ultradźwiękowego rozpylania preparatów.

Szczególną popularnością cieszy się ozonowanie, które sprawdza się również w trudnych przypadkach. Ozon ma właściwości grzybobójcze i odkażające i nawet w niewielkim stężeniu pozwala skuteczną sterylizację. W Autkowawa stosujemy mocny ozonator, który wydziela ozon w ilości 7000 mg/h (wystarczy 10 minut na ozonowanie auta osobowego i 30 minut na autobus).

Przebieg odgrzybiania:

 • wypełnienie wnętrza klimatyzacji oraz pojazdu ozonem (ze względów bezpieczeństwa używamy tylko sprawdzonych generatorów ozonu),
 • przy metodzie czyszczenia ultradźwiękami najpierw rozpylany jest środek dezynfekujący, tworzący mgiełkę czyli ośrodek dla następnie emitowanych ultradźwięków. Wprowadzają one rozpylone drobiny w drgania i rozbijają brud i drobnoustroje,
 • na życzenie usługa obejmuje napełnianie klimatyzacji samochodowej ,
 • na koniec polecamy wymianę filtra kabiny.

W przypadku mniejszych zanieczyszczeń wystarczająca jest krótsza podstawowa wersja usługi czyszczenia. Pełna opcja, wykorzystująca większą ilość ozonu to propozycja dla trudnych przypadków.

Zachęcamy kierowców z dzielnic Warszawa-Ursynów oraz Warszawa-Mokotów do regularnego czyszczenia klimatyzacji samochodowej, która przedłuży jej żywotność.

TOP